kontakt@odlotowa-mama.pl

28.02.24

Dobranoc na dzień dobry

Dzień dobry odlotowa mamo, choć dziś taki dzień, że zamiast “dzień dobry” wolałabyś usłyszeć “dobranoc”. Rozumiem 😉 A może tak jak Iga złapiesz się za głowę. Choć ona, szczerze mówiąc, nie ma z tym żadnego problemu. Absolutnie!

Dziś jedno z dziwniejszych świąt, chyba też takich, których celebrowanie po fakcie krępuje. Jedno jest pewne, gdy jesteś świeżo upieczoną mamą, to masz prawo świętować codziennie. Ja ostatnio bardzo mocno tego doświadczam- ziewając na spotkaniu rodzinnym, widząc swoje wory pod oczami, bo trudno ich nie zauważyć, albo wtedy, gdy książka wypada mi z rąk podczas karmienia.*

Dlaczego? Bo noce ostatnio zbyt krótkie, bo w nocy budzi się Twój bobas- wyspany, gotowy eksplorować świat, pełen kosmicznej energii, a Ty czujesz się jak zombie. Nie poznajesz odbicia w lustrze. Jesteś niewyspana, gotowa zasnąć na stojąco, a Twoje kosmiczna energia zużyła się, gdy w nocy wstawałaś prawie do wszystkich- na karmienie, przewijanie, przytulanie, odganianie koszmarów, inhalację i znowu karmienie… i tak w kółko, z przerwą na sen.

Zatem, dziś nasz dzień! Dzień Spania w Miejscach Publicznych 😉 Zanim przejdziesz do realizacji, poznaj kilka odlotowych zasad, by dobrze przeżyć, przespać, wyśnić ten czas.

 • Miejsce- najważniejsze, by było bezpieczne (ławka w parku zimą odpada)
 • Strój- dowolny, zależy od miejsca, pory roku (piżama i stanik laktacyjny mogą jednak budzić kontrowersje większe niż samo świętowanie)
 • Styl- pełna dowolność (jedni przytulają się do okna, inni do pasażera obok, są tacy co chrapią, albo śpią z otwartą buzią, czyli na tzw. popielniczkę) 
 • Osoby “towarzyszące” uprasza się o zachowanie ciszy. Dopuszcza się ewentualną dyskretną i delikatną pobudkę, w konkretnych sytuacjach (przystanek końcowy, koniec spektaklu, lądowanie – zapnij pasy)

Tym wszystkim, co zarwali noc- dobranoc 😉 Miłego dnia, słodkich snów i miękkiego jak poduszka “thank you for today”. Przybijam Ci piątkę, przykrywam kocem i życzę nam wszystkim przespanej nocy, snu, odpoczynku, regeneracji, spokoju w pokoju, (tudzież innym miejscu) w którym się zdrzemniesz. 

*Podczas karmienia zwykle podnoszę średnią czytelniczą 😉

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

  newsletter

  Chcesz być na bieżąco?

  Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
  Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl