kontakt@odlotowa-mama.pl

12.06.22

Bądź powodem dla którego ktoś się dzisiaj uśmiechnie*

Często, gdy składam życzenia, to lubię mówić- i wielu powodów do uśmiechu co dnia i uśmiechu bez powodu. To naprawdę ma moc i działa. Tylko czasem jest tak, że trzeba znaleźć powód, albo sposób, albo samemu nim być. A za jakiś czas, ktoś odwdzięczy się Tobie tym samym!

Rozśmieszy, rozbawi, wywoła uśmiech taki szczery, prawdziwy i radosny, od ucha do ucha… Można nawet wybuchnąć śmiechem, śmiać się do łez, do rozpuku, z  siebie, do siebie… Technik, metod i sposobów realizacji jest mnóstwo, masz tu pełną dowolność i nieważne co wybierzesz… po prostu to zrób! Wiesz co wtedy się stanie? 

Rozładowujesz napięcie, uczysz się dystansu do siebie i swoich słabości. Dzięki nim jest po prostu lżej, czujesz balas i udaje się Tobie  nie zwariować! A świat uśmiechnie się także do Ciebie. 

A jeśli myślisz, że nie masz powodu, to podsyłam odlotową listę banalnych i niebanalnych, powodów do tego, byś znalazła sposób na to, byś uniosła kąciki ust, pokazała zęby i uaktywniła endorfiny. No i rozjaśnienia się twarz i wcale nie chodzi o puder rozświetlający. Gotowa? Lecimy!

 1. Uśmiech zawsze masz pod ręką, a raczej na twarzy, nie musisz go szukać w torebce, to nie klucze, choć…
 2. Uśmiechem otworzysz niejedne drzwi (do serca nawet!)
 3. Prawie każda chwila jest dobra, musisz jednak rozpoznać sytuację.
 4. Mnie zawsze rozczula i rozbawia bezzębny, tudzież szczerbaty uśmiech dzieci. Dorosłym ta sztuka już nie wychodzi. Jeśli tak potrafisz, to punkt dla Ciebie!
 5. Poskacz, zrób kilka przysiadów, a jeśli Tobie mało- przebiegnij maraton. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormon szczęścia.
 6. Ten hormon wydziela się też w organizmie mamy po porodzie, ale na sam poród się dość długo czeka (to opcja dla super cierpliwych).
 7. Dla tych mniej cierpliwych- czekolada, błogi relaks, ulubiona piosenka, zakupy (śmiało dopisuj swoje)
 8. Możesz też pogłaskać psa (upewnij się, że jest łagodny, inaczej nie będzie Ci do śmiechu)
 9. Przytulić (się do kogoś albo kogoś do siebie)
 10. Każdego dnia mieć swoje Thank you for today- czyli docenienie i wdzięczność za cokolwiek, np. zakwasy po tym maratonie z punktu piątego, albo coś z punktu siódmego 😉
 11. Bo dzieci same z siebie zjadły brokuły (u mnie to byłby najpierw szok, potem uśmiech)
 12. Zrób śmieszną minę przed lustrem
 13. Popatrz z radością i akceptacją na swoje piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe zmarszczki śmieszki

Możesz oczywiście posłuchać kabaretów, stand- upów, obejrzeć komedie, gilgotać, łaskotać… Skreślaj i dopisuj swoje!  Możesz również te punkty połączyć, zmiksować i tak po swojemu podejść do tematu. Zrobić sobie maraton … po sklepach, kupić sexi- flexi bieliznę, potem komedia, wino, romantico fantastico z mężem (uwaga, poziom hormonu szczęścia wzrasta) Taka kumulacja! 

Tu stawiam kropkę, a Ty dopisz sobie resztę…

I tego właśnie Tobie życzę! Kumulacji szczęścia, kumulacji lotto i miliona powodów do uśmiechu i uśmiechu bez powodu- co dnia! 

*hasło z kalendarza „Kukartka edition”, czerwiec 2022.

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

  newsletter

  Chcesz być na bieżąco?

  Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
  Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl