kontakt@odlotowa-mama.pl

02.07.23

Ale kosmos, czyli kawa na orbicie

Dzień dobry odlotowa mamo 😉 Pewnie celem naszych wakacyjnych wojaży nie jest podbój kosmosu, ale jako Kobiety – Rakiety 😉 mam dla Ciebie na  dziś- ciekawostkę kosmiczną, która, mam nadzieję, pomoże ustawić nam właściwe proporcje, by dobrze wystartować – nie tylko z dzisiejszym dniem i tym, co przed nami, bo oto mamy lipiec!

Gotowa? To 3-2-1, zapnij pasy i lecimy! 

Czy wiesz, że gdy rakieta kosmiczna startuje, to zużywa jakieś ¾ całego swojego paliwa*? Oczywiście jest zatankowana “pod korek”, bo pozostała ¼ musi wystarczyć na lot, misję i drogę powrotną. Jest to jednocześnie bardzo spektakularne, widowiskowe i głośne.

Jak to się ma do bycia mamą? Otóż podobnie jest w naszym macierzyństwie. Masz swoją wizję, plany, marzenia, cele i misję, którą jako Kobieta- Rakieta i Odlotowa Mama chcesz zrealizować.  Może są dni, że czujesz się jak kosmitka, albo w jakimś stanie nieważkości, gdy masz wrażenie, że wszystko wymyka Ci się z rąk? Albo i takie, gdy stwierdzasz: “Houston, we have a problem”* 

Sprawdź zatem, jak się ma Twoje paliwo rakietowe. Co nim jest? Co Tobie daje moc, energię, siłę do działania, chęć chcenia, gdy się nie chce, motywację i sprawczość? Następnie- zatankuj to wszystko pod korek i rób swoje. Nie musi to być widowiskowe i spektakularne. Najważniejsze, by było w zgodzie z Tobą. Byś realizowała swoją wizję macierzyństwa- z tym wszystkim , co dla Ciebie ważne. Wymaga to odwagi, ale daje też ogrom satysfakcji. 

Pewnie po drodze będą wyzwania, problemy i błędy. Każda z nas je ma, popełnia i przeżywa na swój sposób. Nie bój się prosić o pomoc. Grunt, by mieć swoje “paliwo rakietowe”, zadbać też o siebie, bo na oparach daleko nie polecisz. To da Tobie otwartość, dystans i zmianę myślenia z – “czy sobie poradzę” na “jak sobie poradzę”.

Zatem szczęśliwego lotu i pysznej kawy na orbicie, na szlaku, na plaży, na biwaku. A do kawy pobierz “Wakacyjną Checklistę Odlotowej Mamy” i baw się dobrze.

*https://www.wyjasnie.pl/index.php/2021/02/26/do-pelna-prosze-paliwo-w-rakietach/

*”Planetarium Orbitek”

*cytat z komunikacji radiowej między astronautami Apollo 13 i Centrum Kontroli Misji NASA

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl