kontakt@odlotowa-mama.pl

02.01.22

Przepis na Noworoczny Odlotowy Shake i plan lotu 2022, czyli BUM! WOW! OMG!

BUM! WOW! OMG! Huk, hałas, blask, błysk i kolorowe iskierki… Jak ktoś jest zapaleńcem fajerwerków, to wybucha ze szczęścia i zachwytu, witając Nowy Rok.

Ja nie jestem aż taką wielbicielką pokazów pirotechnicznych, co najwyżej sztucznym ogniem pomacham i tyle. Dużo bardziej w Nowy Rok liczą się dla mnie plany, cele i marzenia. 

I bardzo dbam o to, żeby nie były jak fajerwerki- na chwilę, gdy z początkiem roku jest huczny entuzjazm i wybuchowa motywacja. Zdecydowanie wolę Noworoczny Odlotowy Shake.

Niezależnie od tego, czy chcesz biegać, ćwiczyć, uczyć się języka obcego, jeść sałatki, przeczytać X książek, czy świadomie realizować Swoją Wizję Macierzyństwa, to ważne są następujące składniki:

 1. konsekwencja– byś działała wytrwale, choć efekty nie będą widoczne od razu (w mięśniach, płynnej wymowie, jarmużu, który być może nie popieści Twojego podniebienia).
 1. samodyscyplina– byś działała mimo braku chęci chcenia (bo zakwasy, bo pada, bo jestem zmęczona, bo w lodówce zamiast jarmużu- światło).
 1. rytm– małe kroki, systematyczność, plan realny i mierzalny (zaczynasz od rozgrzewki, a nie od biegu w maratonie, ucząc się języka poznajesz podstawowe zwroty, dopiero po jaaaakimś czasie sięgasz po literaturę, artykuły).
 1. cierpliwość– oj… moja ukochana, ulubiona, niedościgniona, testowana nieustannie przez dzieci, bo by się chciało tak od razu mieć wyniki, oczywiście najlepsze i to z dnia na dzień, a co!
 1. wyrozumiałość– taka, żeby przyjąć na klatę, jeśli coś pójdzie nie tak, jak planowałaś. Jeśli jakiś trening wypadnie i nie poczujesz sportowych endorfin, to nie znaczy, że masz się taplać we własnych depresyjkach. Dodaj więcej składników numer 1, 2 , 3, wedle uznania.
 1. Thank you for today– doceniaj się za każdy mały sukces i  postęp! (kolejny przebiegnięty kilometr, nowe słówko, kolejną przeczytaną książkę).

Jak widzisz, nie ma tu ani entuzjazmu, ani motywacji. To nie one decydują o wyjątkowym smaku tego  Noworocznego Odlotowego Shaka. Proporcje są indywidualne i zależą od Ciebie. A w miarę regularnego “zażywania” – będzie huczny entuzjazm i wybuchowa motywacja.

Pamiętasz, jak pisałam o tajemniczym nasionku adwentowym? TU Niedawno przeczytaliśmy wspólnie reniferowe karteczki- przy piernikach i herbatce. Coś wspaniałego! Dużo śmiechu, radości, świadomej wdzięczności, szukania dobra, dzielenia się nim, zauważenia tego i docenienia- w sobie, w innych, w swoich dzieciach. Wyrażania tego dobrym gestem, słowem, przytulasem, buziakiem. 

To nie było jednorazowe BUM!  WOW! tylko proces.  Wyobraź sobie, że pielęgnujesz to tajemnicze nasionko zamiast adwentowego- noworoczne. Właśnie je zasiałaś- zaczynasz treningi, naukę etc. Nie wkurzaj się, że po tygodniu jeszcze nie wzeszło. Urośnie, tylko wymaga to czasu, cierpliwości, bo to jest proces. 

Procesem jest również tworzenie własnej wizji macierzyństwa- takiej Twojej, spójnej z Tobą. To się nie zadzieje od razu. Potrzebne są konsekwencja, samodyscyplina, rytm, wyrozumiałość, cierpliwość i Thank You for today. Śmiało dodawaj swoje niepowtarzalne składniki, by ten Noworoczny Odlotowy Shake był lekkostrawny, smaczny i pełen frajdy i radości z macierzyństwa. 

A jeśli potrzebujesz dokładny przepis, recepturę, to zapraszam na indywidualną, gratisową konsultację. TU możesz się umówić, zapraszam serdecznie!

Zapraszam również w inne moje odlotowe miejsca, których w tym roku przybyło na planie lotów Odlotowej Mamy:

Warsztaty Supermenka– kolejne już wkrótce!

Odlotowy newsletter jest jak dobra kawa na pokładzie samolotu pobudzi, na chwilę oderwiesz się od ziemi. Zacznij tydzień z uśmiechem i dobrą energią! Pobierz podcast i karty pracy w prezencie. 

Podcast Odlotowych Mam– kolejny odcinek już w styczniu- do usłyszenia! 

Sama mama– z którą współpracuję- live’y i artykuł dostępny TU

Super Mama– nowość! – już teraz bardzo  serdecznie zapraszam- będą artykuły, webinary, to również miejsce w sieci, które zrzesza ekspertów, którzy pomagają, wspierają Ciebie w macierzyństwie.

Do zobaczenia, do usłyszenia! Zapraszam! To będzie wyjątkowy rok!

A już za tydzień prawdziwie odlotowa niespodzianka na Blogu Odlotowej Mamy! To dopiero będzie BUM! WOW! OMG!

A póki co- dobrego tygodnia i smacznego Noworocznego Odlotowego Shake’a!

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

  newsletter

  Chcesz być na bieżąco?

  Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
  Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl