kontakt@odlotowa-mama.pl

05.09.21

Plan lotu Odlotowej Mamy- z ekscytacją, podcastem i wyjątkowym nadbagażem!

Mamy już wrzesień! Jak to się stało? Szok! Zszokowała mnie również cisza, gdy odstawiałam dzieci do szkoły, przedszkola i wróciłam do pustego domu. Zrobiłam głośniej radio, bo akurat leciał jeden z moich ulubionych kawałków: “I’m so excited” i… potańczyłam sobie chwilę. Pełna tej ekscytacji i jakiegoś… niepokoju, no bo CO TERAZ? Po hybrydach, kwarantannach, wakacjach…

Mam ciszę- W tle tylko pralka i  pies (słychać takie tup, tup, tup, tup na panelach). Normalnie tych dźwięków nawet nie wychwytuję, a dziś tak! 

Mam czas- na to i to, i jeszcze to, i jak dam radę, to jeszcze tamto. Lista TO DO i jeszcze więcej!

CO TERAZ? I tak pakowałam tą swoją “wyprawkę”,  mój “plan lotu”- z zadaniami, spotkaniami, kursami, warsztatami, listami TO DO, dokładając, dopisując, planując… i ekscytacja znikała. 

A ja bardzo lubię moją ekscytację i lubię siebie taką- podekscytowaną (jak Asia na zdjęciu).

Tak więc chcę, by moje odlotowe plany i “wyprawka” mnie ekscytowały, a nie przytłaczały. To nie jest tak, że Absolutnie Wszystko Jest Ważne i Arcyważne, Pilne i NA JUŻ. Pewnie, jak się uprzeć, to dopniesz! Zaprzesz się, naprężysz i jakoś dasz radę. Tylko czy naprawdę o to chodzi? 

Kiedyś jak pracowałam na lotnisku, odprawiałm pasażera, który miał zbyt ciężkie walizki. Zapytał CO TERAZ? Powiedziałam, że ma wybór- może się przepakować, albo zapłacić za nadbagaż. Na to usłyszałam niewybredne i mało entuzjastyczne: “Jak się popieści, to się wszystko zmieści”. 

Upchnął i zapłacił.

Zawsze masz wybór. Możesz się zaprzeć, spinać i dopinać. Doby i tak nie rozciągniesz, a cena tego nadbagażu będzie wysoka- nerwy, frustracja, stres, brak czasu dla siebie, na życie, bo jeszcze to i to, i nawet, jak już czytasz dziecku bajkę, to myślami jesteś daleko, daleko, ale wcale nie za siedmioma górami. No i taki ciągły niepokój, że już nawet wyluzować i odpuścić trudno, a w głowie odhaczasz to i to, i tamto…

CO TERAZ?  Pomyśl sobie czy to jest tego warte, czy naprawdę chcesz to wszystko  dźwigać?  “Za czym tak gnasz, po co Ci to…” * Spakuj to, co pomoże Tobie poczuć tę ekscytację, ogarnąć poranki z dziećmi, całą wrześniową kampanię- szkolno- logistyczną. Wybierz spośród WSZYSTKICH zadań te, które są priorytetowe, czyli ważne i pilne. Te mniej pilne i mniej ważne-  posegreguj jak pranie- to zaplanuję, to oddelegowuję, a to odpuszczę* 

Koniecznie spakuj cierpliwość i spokój. Tutaj nie ma limitu, bierz ile chcesz! To zawsze się zmieści i przyda;)  Skąd je czerpać, gdzie doładować, jak odnaleźć w sobie? 

Po prostu poznać siebie. Każdy ma swoją własną  instrukcję obsługi, taką wyjątkową i indywidualną, niepowtarzalną. I to co działa u mnie, nie musi sprawdzić się u Ciebie. Testuj, próbuj, eksperymentuj, bądź otwarta i podekscytowana. (Pisałam o tym TU

Ja właśnie z takim nastawieniem, wciąż oszołomiona ciszą (nawet pralka skończyła, a pies śpi), pełna ekscytacji i spokoju, przedstawiam Tobie Plan Lotu Odlotowej Mamy:

Podcast! I to jest u mnie nowość! Bo choć nagrywałam już wcześniej (zapisz się na newsletter, pobierz i słuchaj, no i jako gość Gosi Gabryś- Biznes bez spiny),  to tym razem chcę raz w miesiącu towarzyszyć Tobie podczas prasowania, gotowania, spaceru… Chcę wypić z Tobą kawę i przedstawić Tobie, Odlotowa Mamo, inne Odlotowe Mamy, które tak jak Ty i ja, mają swoje wyzwania, rozterki- CO TERAZ? Mają też swoje patenty na to, by mieć więcej frajdy i radości z macierzyństwa,  i od czasu do czasu głośno śpiewają “I’m so excited”… 

Ja już jestem podekscytowana! Pierwszy taki podcast 20. września. Moim gościem będzie Bernadeta Szczypiorska- Odlotowa Mama czwórki dzieci. Wraz z mężem prowadzi Akademię Młodego Artysty. Zna smak zimnej i ciepłej  kawy.  Opowie o swoim macierzyństwie, pasjach i codzienności- rozśpiewanej, roztańczonej, czasem z  turbulencjami, na które ma swoje sposoby. 

Mam nadzieję, że wypijesz z nami kawę 20.09. Już nie mogę się doczekać! Do usłyszenia 😉

Inne odlotowe miejsca, do odwiedzenia których również gorąco Ciebie zapraszam, to:

Blog Odlotowej Mamy i Odlotowy Newsletter

Znajdziesz tam dużo wartościowych treści wspierających Mamy w ich zabieganej codzienności. Z dobrą kawą i frajdą z macierzyństwa. Zapisując się na newsletter pobierz koniecznie podcast i karty, a w każdy poniedziałek przyleci do Ciebie mail ode mnie- na dobry początek tygodnia.

FanPage Odlotowej Mamy

Publikuję tu treści inspirujące, wspierające i pokazujące

codzienne życie, radość i frajdę bycia mamą.

Gratisowa konsultacja – Rozmowa pełna wartości, inspiracji i konkretnego wsparcia.

No i warsztatySupermenka” – Wyjątkowe spotkania Odlotowych Mam 😉

CO TERAZ? Zapraszam na pokład! Dobrego pakowania i ekscytacji co najmniej takiej, jak Asia na zdjęciu*  😉

*Filip Lato & Sound’n’Grace

*Macierz Eisenhowera

*fot. Iwona Fularczyk

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl