kontakt@odlotowa-mama.pl

10.09.23

Piłka nożna versus macierzyństwo

Połączenie… przyznasz sama, raczej nietypowe. Wiedziałaś, że jest Dzień Piłkarza? (10.09) Ja nawet nie do końca się orientuję, kiedy jest spalony, nie przeszkadza mi to dopingować biało- czerwonych, trzymać kciuki, czuć ducha walki i atmosferę stadionu, nawet jeśli to tylko telewizor w salonie i przeżywać sportowe emocje. I ja naprawdę lubię ten sport. Jest taki…. nieprzewidywalny, zupełnie jak bycie mamą.

Dodam tylko, że Alicję urodziłam w 2012, gdy Polska była gospodarzem Euro 2012, a synka 2 lata później, dokładnie w finał Mistrzostw Świata. Mąż zdążył na drugą połowę Niemcy – Argentyna (1:0), natomiast Asia kopała mnie podczas Euro 2016 (Francja) i urodziła się krótko po finale, w rekordowo krótkim czasie. Taka… szybka akcja! Zatem u nas w domu wszyscy kibicujemy, tak jak wszyscy w Polsce po meczu są ekspertami. 

Jak to się ma do bycia mamą? Macierzyństwo też jest nieprzewidywalne. Niby znasz zasady, że “piłka jest okrągła, a bramki są dwie*”, ale rzeczywistość bywa zaskakująca.

Mamy hart ducha i wolę walki- w imię wartości, miłości, dobra rodziny.

Bo rodzina to drużyna- wspieramy się, uzupełniamy, współpracujemy i mamy wspólne cele.

Wszystkim udzielają się emocje… wszelakie. I staramy się je zrozumieć. 

Kondycyja przeciętnej mamy (bez wykwalifikowanych trenerów, masażystów, fizjoterapeutów i kucharzy na wezwanie) dorównuje dystansom, które piłkarze przebiegają na boisku* (bez wózka i zakupów).

Czasami łapiemy kontuzję, wylewamy z siebie siódme poty, bo za dużo, za mocno, za szybko, za bardzo… i organizm sam daje nam żółtą kartkę. Odpocznij! Gwiżdże.

Bywa, że coś przypalimy, spalimy, z czymś wypalimy, albo coś nie wypali, no zawalimy jakąś akcję… Bywa! Wybacz to sobie, tak jak ci, którzy na mistrzostwach w meczu finałowym nie strzelili karnego. 

No i początki bycia mamą też są… okrągłe jak piłka, albo brzuszek pod koniec ciąży. 

I nie przejmuj się tymi wszystkimi ekspertami, co wiedzą lepiej, komentują i znają się na wszystkim. Po prostu rób swoje i miej z tego frajdę, jak chłopaki na szkolnym boisku. Każdego dnia miej swoje thank you for today.

*Kazimierz Górski- jeden z najwybitniejszych selekcjonerów kadry polskiej

*dystans 10,14 km

*fot. Iwona Fularczyk

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl