kontakt@odlotowa-mama.pl

11.07.21

O niezbadanej i nieprzebytej dżungli, czyli jak fajnie jest poznać siebie ;)

Badaj to, co niezbadane i nieprzebyte! I wcale nie chodzi mi o przedzieranie się przez odległą, dziką dżunglę. Bo są dni, że mam troje Dzikusów w domu i prawdziwą dżunglę emocji z  tropikalnymi upałami na Kaszubach, w Pieninach, w Borach Tucholskich, na Mazurach… Gdziekolwiek spędzasz wakacje.

To właśnie o tej odwadze, by stawiać czoła takim dniom, pełnych dzikich emocji, będzie trzeci już punkt Wakacyjnej Checklisty Odlotowej Mamy. Gotowa?

W dzisiejszych czasach jesteśmy nastawione na rezultat na JUŻ, TERAZ, OD RAZU. 

Pamiętasz, gdy na serial trzeba było czekać tydzień? Taka Dynastia 😉 Ktoś to jeszcze pamięta? Dziś można oglądać wybrane epizody dowolnego serialu jeden za drugim!  Tak po prostu, jeśli tylko masz ochotę i czas. 

A codzienna dżungla emocji, frustracji, zimnej kawy (i wcale nie chodzi o mrożoną), to jest coś niezbadanego i nieprzebytego właśnie!  Dziś więc o  odwadze, tak potrzebnej, by przez tę dżunglę emocji po prostu przejść.

Tu nie ma rezultatu na JUŻ, TERAZ, OD RAZU. I to chyba czasami frustruje jeszcze bardziej, dopóki nie uświadomisz sobie, jak trzeba się w tej dżungli poruszać, aby nie wpaść w tarapaty, a zagrożeń sporo!  Dlatego stąpasz ostrożnie,  krok po kroku i pomału, choć może na niepewnych nogach i drżących łydkach. Po pewnym czasie zobaczysz i poczujesz, budzącą się w Tobie ciekawość, otwartość, świadomość. 

To jest właśnie ta odwaga, gdy czujesz swoją moc i sprawczość. Dzieje się tak, bo lepiej znasz siebie. 

U mnie działa to tak- skoro wiem, że gderam jak nie zatroszczę się o odpowiednią ilość snu, to ważne jest, bym się po prostu wyspała.  Mam wtedy więcej cierpliwości, wyrozumiałości, lepiej się czuję… No i dogadywanie się z moimi Trzema Dzikusami, czasem brudnymi, jeszcze szczerbatymi, idzie mi lepiej. Niby prosta i oczywista zależność… 

Co u Ciebie jest niezbadane i nieprzebyte? Poznaj dobrze siebie. To też będzie stopniowe, w twoim tempie, a  nie z rezultatem na już. Daj sobie czas, tak na luzie, bez presji… po prostu bądź! Wakacje to dobry moment, by sobie to i owo przemyśleć, lepiej poznać siebie. Daje to wewnętrzną spójność, siłę i wiarę w swoje możliwości. Dla mnie to jest taki spokój w sercu…  A jak to już odnajdziesz w sobie, to to już nie jest dżungla, tylko rajska plaża, zdobyty szczyt góry, ukończony rajd rowerowy, spływ… Cokolwiek, byle po Twojemu i w zgodzie z Tobą!

Zobaczysz, że będą efekty i poczujesz różnicę! To bardzo pomaga tak na co dzień. To nie jest tak, że rodzimy się odważne i już! Każdy dzień jest dobry, by zacząć działać inaczej, bardziej świadomie i tworzyć taką wizję macierzyństwa, która jest po prostu Twoja. Z dżunglą emocji, w której umiesz się poruszać i z Kochanymi Dzikusami, które umiesz przez tę dżunglę bezpiecznie przeprowadzić. 

Wakacje, to naprawdę dobry moment. Być może właśnie leżysz na jakiejś dzikiej plaży i czytasz Blog Odlotowej Mamy, słuchasz Podcastu z Tobą w roli głównej 😉 No i koniecznie pobierz Karty Pracy*, są razem z podcastem. Dzięki nim nabierzesz odwagi i wiary w siebie, by badać to, co niezbadane i nieprzebyte. Powodzenia!

A jeśli czujesz, że chcesz więcej, albo potrzebujesz wsparcia, drogowskazu w dżungli, to zapraszam na gratisową konsultację. Jest to niezobowiązująca i wartościowa rozmowa dwóch Odlotowych Mam 😉  Nawet jeśli nie zdecydujesz się zostać moją klientką, to i tak wyniesiesz z niej wiele dobrego dla siebie. Sprawdź sama!

Wielu Mamom już pomogłam ruszyć ku zmianie ich macierzyństwa na takie pełne radości i wewnętrznego spokoju.

A na koniec nietypowa skala od dżungli do rajskiej plaży 🙂

 1. ocena sytuacji- Ustal konkretny dzień i godzinę na przemierzanie dżungli, czyli poznawanie siebie 🙂
 2. decyzja- którędy? Zorganizuj sobie przestrzeń na to, by pobyć ze sobą (to może być 15 minut z kawą w ciszy z psem na spacerze,medytacja, modlitwa, świadome oddychanie… To Ty decydujesz, to Twoja droga, moja Droga 😉 
 3. idź tą drogą- wsłuchaj się w siebie, daj sobie czas

To od Ciebie zależy pokonywany dystans i to, kiedy znajdziesz się na plaży 🙂 Świętuj, ciesz się i doceń siebie za każdy krok, a przede wszystkim za odwagę! Powodzenia!   

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

  newsletter

  Chcesz być na bieżąco?

  Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
  Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl