kontakt@odlotowa-mama.pl

24.10.21

O mojej oscarowej roli, Złotej Malinie i niehollywoodzkiej codzienności!

Nie jestem Jennifer Aniston, choć tak jak ona w filmie “Marley i ja” mam troje dzieci, przystojnego męża i fantastycznego psa, który naprawdę mógłby dostać tę rolę, to nic, że  płeć inna, bo temperament jest ten sam! 

Luz totalny, bycie TU i TERAZ, jak się cieszy, to całą sobą! I tak naprawdę niewiele potrzeba jej do szczęścia, po prostu jest! A cierpliwości i wewnętrznego spokoju ma tyle, co… sierści, którą, mimo regularnego czesania, gubi tu i ówdzie, w zasadzie wszędzie. I też niewiele sobie z tego robi. A jak odpoczywa, to bez wyrzutów sumienia, poczucia winy i zawsze wtedy, gdy ma na to ochotę. 

Nie porównuje się z innymi, świetnie radzi sobie z krytyką, ma gdzieś to , że “wypada”, albo “powinno być”. Nie jest perfekcyjna i zupełnie się tym nie przejmuje, bo tak naprawdę, nie ma kompleksów! Nie ocenia, jest ufna, delikatna i wyrozumiała. Nie myśli za dużo, nie rozkminia, a rozumie więcej, niż mi się wydaje. Do tego kocha całym swoim psim sercem! 

Szczerze? Dla mnie taki zestaw cech, to prawdziwy odlot! Może z wyjątkiem tej sierści, która jest tu i ówdzie… wszędzie! I jak patrzę na Mango, to wydaje się to tak proste i oczywiste. I faktycznie może takie być! 

Gdy pracuję z mamami, ba! Wiem sama po sobie i swojej codzienności, wcale niehollywoodzkiej, choć  z przystojnym mężem, trójką dzieci i temperamentnym psem, co gubi sierść,  że życie pisze różne scenariusze- romantico- fantastico (komedia romantyczna), wściekłe poranki (film akcji, grozy, dramat, horror, science fiction… sama już nie wiem, jaki to gatunek), koktajl z żaby (komedia familijna). Ale to reżyser decyduje, jak chce to pokazać, na czym się skupi, jaki ma cel…  To jest jego wizja. 

I w swojej niehollywoodzkiej rzeczywistości decydujesz, jak wyreżyserujesz własne macierzyństwo- jaką masz wizję? 

Na co masz wpływ? Na czym chcesz się skupić? Na czym skoncentrować? Jakie są Twoje przekonania, plany, marzenia. Co dla Ciebie jest ważne i dlaczego? 

Ja po przebudzeniu nie wyglądam tak zjawiskowo jak Jennifer Aniston w filmie “Marley i ja”, tylko że w naszej codzienności nie ma dubli, charakteryzacji, jest AKCJA! 

I tak, każdego dnia reżyseruję swoją wizję macierzyństwa- na luzie– z umiejętnością odpuszczenia tego, na co nie mam wpływu, z emocjami– wszelakimi! Z byciem tu i teraz (jak wieczorem czytam dzieciom, to po prostu czytam, bez wędrowania w myślach do pralki etc.), z radością i wdzięcznością, z docenianiem siebie i dostrzeganiem małych codziennych cudów. Z cierpliwością, której cały czas się uczę, bo niestety nie mam jej aż tyle, co Mango sierści. Z tym, że nie jestem perfekcyjna i dobrze mi z tym. Z takim zdrowym egoizmem, by zadbać o siebie bez wyrzutów sumienia i poczucia winy.  No i kocham! Mówię to i okazuję- mojemu przystojnemu mężowi, trojgu dzieciom i niesfornemu psu, od którego można się naprawdę wiele nauczyć 😉

Uważam, że jest to moja oscarowa rola. Najlepsza! Uważam też, że każda mama jest wyjątkowa i odlotowa- właśnie taka, jaka jest- nieidealna i nieperfekcyjna. Czasami tylko trzeba, byś w to po prostu uwierzyła! Byś uwierzyła w siebie i w to, że każdego dnia zasługujesz na Oscara! Choć są dni, że sama sobie przyznałabyś Złotą Malinę*, bo jesteś bardzo samokrytyczna. 

Tak, czasem na tym czerwonym dywanie pojawia się krytyk, albo sierść… Warto jednak reżyserować swoją wizję macierzyństwa, bo inaczej zrobi to ktoś za Ciebie. Tylko że wtedy zamiast komedii w stylu “Marley i ja”, możesz mieć na co dzień science fiction na dzikim zachodzie i koszyczek frustrujących “Złotych Malin”. 

Stwórz więc i reżyseruj swoją oscarową, odlotową, wyjątkową wizję macierzyństwa! Pomogę Ci w tym!

Umów się, sprawdź i zdecyduj! Zapraszam na gratisową konsultację!

Pięknego dnia Odlotowa Mamo i tyyyyle radości, ile Mango ma sierści!

*Złota Malina – antynagroda przyznawana najgorszym filmom, wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980.

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl