kontakt@odlotowa-mama.pl

19.07.21

Nadmuchaj swoje koła ratunkowe, czyli o optymizmie, poczuciu humoru i… pudlu na głowie!

Ahoj Odlotowa Mamo! Rzucam Tobie te fantastyczne koła ratunkowe 😉 Dość nietypowe, ale niezbędne w sytuacjach, które być może nie do końca są odlotowe, a właśnie przez takie „koła” mogą być odczarowane. Rozładowujesz napięcie, uczysz się dystansu do siebie i swoich słabości. Gotowa? Już do Ciebie lecą! Łap, ciesz się i nadmuchaj swoje- pełne humoru i optymizmu!

Dzięki nim jest po prostu lżej, czujesz balas i udaje się Tobie  nie zwariować! I choć łatwiej jest napisać, powiedzieć, niż zrobić, to WARTO! Dlatego tak ważne jest, by po prostu poznać, polubić siebie i nauczyć się optymizmu. TAK! Patrzeć na rzeczywistość,  skupiając się na pozytywach. Przeżywać swoje macierzyństwo radośnie, mimo, że czasem nie jest odlotowo 😉 

I nie chodzi tu wcale o jakiś “Hurraoptymizm”, fajerwerki i emocje jak na rollercoasterze, a  raczej o taki normalny, zdrowy poziom energii, motywacji, chęci chcenia. Bo dzięki nim umiesz sobie poradzić ze stresem, frustracją i tymi wszystkim pierdołami, które je wywołują, często nic nie znaczą, a potrafią zepsuć cały dzień, wpędzić w poczucie winy i chory perfekcjonizm. 

Tak więc Odlotowa Mamo… Nadmuchaj te fantastyczne koła ratunkowe HUMORU I OPTYMIZMU, niech nawet mają postać  różowego flaminga, żółtej kaczki, czy zwykłych rękawków. Niech będą TWOJE i DLA CIEBIE! Każdego dnia możesz dzięki temu doskonalić się w tym wszystkim, co powoduje uśmiech i radość. Zacznij od małych rzeczy. Oto kilka moich propozycji. Śmiało się inspiruj i częstuj! Na zdrowie!

Doceniaj – siebie i innych za… wędrówkę bez jęczenia z nieśmiertelnym pytaniem “daleko jeszcze?”

Bądź wdzięczna za…. cokolwiek! Piękne widoki, płaszcze przeciwdeszczowe, zakwasy w nogach i tam, gdzie nogi się kończą też!

Wygłupiaj się i tańcz w deszczu, nawet, jak włosy od wilgoci się skręcają i na głowie masz pudla!

Odpuść – szczegółowe instrukcje TU

“Powiedz to dobrym słowem”* , czyli pozytywnym, dobrym, motywującym, wspierającym, bez gderania i czarnowidztwa!

Oddychaj świadomie i głęboko– dość często o tym piszę i to naprawdę działa! 

Daj sobie czas na relaks i błogi odpoczynek – po Twojemu i dla Ciebie (o tym więcej 16.08) 

Celebruj pozytywne chwile, nawet te małe, tyci tyci – jak bezzębny uśmiech dziecka ????

Rozbudź w sobie pozytywne emocje– radość, ciekawość 😉 a konkretna, ciut zwariowana instrukcja TU

Ograniczaj to, co może wkurzać, stresować, frustrować- pogody nie przewidzisz, ale możesz się przygotować na jej niespodzianki, czyli planuj i daj się zaskoczyć 😉 TU

“Happy end” większość czarnych scenariuszy ma miejsce tylko w naszej głowie!

I niech to będzie właśnie takie szczęśliwe zakończenie, pełne optymizmu i poczucia humoru, z luzem , balansem, dystansem do siebie, nawet, jak na głowie masz pudla! 

*Iwona Majewska- Opiełka „Powiedz to dobrym słowem”

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl