kontakt@odlotowa-mama.pl

30.01.23

Macierzyństwo jak… rogalik

Dziś Dzień Rogalika! Kolejne nietypowe święto, które bardzo pasuje nam mamom do kawy. Tradycji, legend i podań na temat rogalików jest wiele i tak naprawdę zależą one od epoki, mody, smaku i tego co się działo na arenie politycznej. Od średniowiecznych rogów, przez podkowę, którą miał zgubić koń świętego Marcina, po księżyc- (element tureckiej flagi) upamiętniający zwycięstwo  pod Wiedniem w 1863 roku. Na różnych gustach i eksperymentach kulinarnych  kończąc. 

Niezależnie od tego, czy skusisz się dziś na rogalika drożdżowego, kruchego, a może francuskiego croissanta, to będzie słodko.

I podobnie jest w naszym macierzyństwie. Bywa słodkie, zakręcone i szczęśliwe jak podkowa, a innym razem przydarza się tak pokręcony dzień, że nie do końca wiadomo w co wierzyć i czego się trzymać. Jak sobie wytłumaczyć to czy tamto. Z jakich wzorców, przepisów korzystać? W różnych kulturach macierzyństwo (tak jak rogalik) wygląda i smakuje inaczej, ale zawsze liczy się to, co w środku. 

Zatem, życzę Tobie dzisiaj dnia pełnego uśmiechu, bo on kształtem również przypomina rogalika. Niech to będzie dzień nafaszerowany miłością i zaufaniem do siebie. Oczywiście pozytywnie zakręcony, byś mogła rozsmakować się w swoim macierzyństwie i się tym cieszyć. Smacznego

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl