kontakt@odlotowa-mama.pl

01.01.23

I… AKCJA! Czyli dzień dobry w Nowym Roku.

A jak akcja, to REAKCJA, koniecznie 😉 

Pierwszy z 52 poniedziałków w 2023 roku! Ale będzie się działo!

Ja lubię, gdy się coś dzieje. Akcja- reakcja. Nawet, jeśli jest mniej tej “akcji”, to też ok, grunt, by była reakcja. I tego Tobie życzę. 

Bo o ile różnych “akcji” w życiu Mamy nie brakuje, to o tę reakcję się rozchodzi. Niezależnie od tego, czy chcesz biegać, ćwiczyć, uczyć się języka obcego, jeść sałatki, przeczytać X książek,  świadomie realizować Swoją Wizję Macierzyństwa, być punktualna jak szwajcarski zegarek, zorganizowana, poukładana i pełna funkcjonalnych rozwiązań jak IKEA, być Boginią Cierpliwości, Oazą Spokoju, mieć moc pozytywnego myślenia, w pełni wykorzystywać swój potencjał i dopisz swoje- co tam Tobie jeszcze w duszy i  sercu gra, a po głowie chodzi. To ja niezmiennie i niezmiernie, właśnie tej reakcji Tobie życzę. 

Chodzi o to, by po prostu żyć. Tak w pełni, świadomie, odczuwać, smakować, delektować się, rozkoszować, robić to COŚ, co da Tobie poczucie przeżywania swojego życia. 

Nie gdzieś tam w biegu, tempo zawrotne, akcja non stop, to tu, to tam, a Ty w międzyczasie, pośpiesznie dopijasz zimną kawę.  Tej reakcji brakuje. Dlatego właśnie jej życzę Tobie na ten rok najbardziej. 

I dziś wyjątkowo, zamiast na kawę, to zaproszę Cię na Noworoczny, Odlotowy Shake!

Podam Tobie składniki, a Ty, w zależności od swoich zasobów, możliwości, umiejętności dobierz właściwe dla Ciebie proporcje.

Weź dużą miskę konsekwencji- by starczyło na 365 porcji, dołóż do niej wytrwałość i samodyscyplinę (ile chcesz, ile możesz), byś działała mimo braku chęci chcenia. Następnie rytmicznie mieszaj. 

Stopniowo dodawaj starte na tarce o dużych oczkach małe kroki i okruchy systematyczności. Powstała masa może wydać się Tobie dziwna, ale z czasem poczujesz, zobaczysz i przekonasz się sama, że jest to coś niezwykłego. 

Jednym z ważniejszych składników jest tajemnicza wciąż dla mnie cierpliwość (oj… moja ukochana i ulubiona, testowana nieustannie przez dzieci). Do tego szczypta wyrozumiałości- akurat taka, żeby przyjąć na klatę, jeśli coś pójdzie nie tak, jak planowałaś. Jeśli jest Tobie trudno to mieszać samej, ugniataj, weź mikser, poproś o pomoc. To też jest niebywale ważne. Testuj i sprawdzaj. Wybierz najlepszą dla siebie metodę. 

Cały czas doprawiaj to dobrym słowem , pozytywnymi myślami i energią, która przyda się Tobie, gdy akurat będziesz odczuwać spadek formy. Na koniec absolutnie odlotowy składnik- Thank you for today- doceniaj się za każdy mały sukces i  postęp! 

Ten shake pięknie pachnie, jest kaloryczny, ale nie tuczy, w zależności od użytych proporcji, może być na przykład słodki (to wyrozumiałość). Na pewno daje poczucie radości, sprawczości, buduje wiarę w siebie i wznosi Twoje macierzyństwo na wyższy poziom- pełen REAKCJI, świadomości, bycia tu i teraz. Buduje odporność i pomaga radzić sobie z krytyką. A po kilku miesiącach regularnego zażywania- nie tylko poczujesz, że masz tę moc, ale także będziesz spokojniejsza i na luzie podejdziesz do kolejnych “akcji”. 

Zatem, cokolwiek planujesz, jakiekolwiek wyznaczasz sobie cele i marzenia na ten rok, życzę Tobie powodzenia. Zwróć uwagę, że w przepisie nie ma tu ani entuzjazmu, ani motywacji. To nie one decydują o wyjątkowym smaku tego  Noworocznego Odlotowego Shaka. Proporcje są indywidualne i zależą od Ciebie. 

A motywacja i entuzjazm? No cóż, one są jak noworoczne fajerwerki. Na chwilę rozbłysną, zachwycą, Ty działasz, aż się dymi, iskry lecą, prawdziwa akcja, a raczej Mama w akcji 😉 I sama od czasu do czasu lubię ten stan, takie FLOW. Tylko że tak jak fajerwerki są czasem niewypałem, tak i ja, gdybym miała liczyć tylko na flow, entuzjazm, motywację, wenę twórczą, to mój lot, jako Odlotowej Mamy byłby krótki, nieprzewidywalny, bez ładu składu i planu lotu. 

I choć dziś bez kawy, a właśnie z Noworocznym Odlotowym Shakiem, to tego właśnie Tobie życzę na dobry początek 2023 roku. Byś śmiało dodawała swoje niepowtarzalne składniki, by ten shake/rok  był lekkostrawny, smaczny i pełen frajdy i radości z macierzyństwa. Z dobrym słowem, pozytywnym myśleniem i akcją- reakcją 😉 

A jeśli potrzebujesz dokładny przepis, recepturę, to zapraszam na indywidualną, gratisową konsultację. TU możesz się umówić, zapraszam serdecznie!

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl