kontakt@odlotowa-mama.pl

06.03.22

Goździkowy Dzień Kobiet

Uwielbiam kwiaty… nacieszyć oko, powąchać i na tym koniec. Nie relaksuje mnie grzebanie w ziemi, pielęgnacja łodyg, nawożenie, opryskiwanie i inne zabiegi, które służą temu, by można było nacieszyć oko i powąchać. 

Tak więc świetnie się składa, bo mój mąż wprost uwielbia wszystko, co związane z ogrodem-  gazetki, programy, fora, szkółki, no i oczywiście wszelkie prace z tym związane. Tak więc się uzupełniamy, a moja rola jest taka, żeby… nie przeszkadzać rosnąć temu, co on posadził, wysiał. 

Wyjątkiem są kwiaty cięte, a wśród nich mój ulubiony goździk. Ten, nawet w uprawie, nie jest szczególnie wymagający, a to ważne, jeśli kwiat jest pod moją opieką. 

I myślę, że Dzień Kobiet, szczególnie w tym roku jest goździkowy, jak nigdy dotąd. Jest to kwiat z przesłaniem. Mówi o odwadze i dzielności. W zależności od koloru, wyraża jeszcze wiele innych uczuć.  Jego nieregularne kształty, takie nietuzinkowe i niejednorodne, są wyrazem wyróżnienia Ciebie jako tej jedynej i wyjątkowej. 

I życzę Tobie i sobie, nam wszystkim- wyjątkowym, odlotowym, zatroskanym, zabieganym… wielu, naprawdę wielu goździków. Byśmy mogły nacieszyć oczy, odetchnąć głęboko, zachwycić się, poczuć zapach, uśmiechnąć się za każdym razem, gdy na nie spojrzymy w wazonie.

Tak, jesteśmy jak te goździki-  delikatne, piękne, o różnych, nieregularnych kształtach, co nas wyróżnia i to jest wspaniałe! Potrafimy wyrażać wiele uczuć, a ostatnie wydarzenia pokazały, jak bardzo jesteśmy odważne, silne i dzielne! Ta siła poniekąd tkwi właśnie w naszej wrażliwości i delikatności. 

Bez względu na to, jakie kwiaty uświetnią Twój Dzień Kobiet! Świętuj go – z córkami, mamą, koleżankami, albo sama ze sobą.  I nie mówię tu o fecie, konfetti i fajerwerkach, ale o drobnym geście, nawet tak małym, jak goździk! Wspólna kawa, spacer. Niech ten gest sprawi, że obie się uśmiechniecie, przytulicie, dodacie sobie odwagi i otuchy. 

Wyjątkowego dnia Tobie życzę, Odlotowa Mamo!

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl