kontakt@odlotowa-mama.pl

06.02.22

Allora, czyli co ma pizza do macierzyństwa?

Allora!* Uwielbiam to słowo. Jest w nim tyle słońca, energii i zachęty do rozmowy. Mnie dodatkowo kojarzy się z Francescą- piękną Włoszką,  którą  poznałam w Pizie podczas kursu na  Cabin Crew Attendant. Umiała je wplatać, nawet, gdy porozumiewałyśmy się po angielsku. 

Dużo latałam z Włochami, a Ci, którzy zimą trafili do bazy w Szwecji, przeżyli szok termiczny i bardzo, ale to bardzo brakowało im słońca. Dużo “allorowali”, gestykulowali, pili espresso… i nie potrzebowali jakiegoś specjalnego święta*, by zjeść pizzę 😉 

U mnie w domu pizzę uwielbiamy – okrągłą, prostokątną, na grubym, cienkim spodzie, na zamówienie, mrożoną, albo taką domową, czyli nasza odlotowa kompozycja!

Allora 😉 Zmierzam do tego, że podobnie jest z naszym macierzyństwem…

Są dni, że na okrągło jest to samo- dzień do dnia podobny i ciągnie się jeden za drugim, jak mozzarella 😉

Są dni, że to Twoja cierpliwość tak się ciągnie, albo jest wałkowana na wszystkie strony, jak ciasto na pizzę i w którymś momencie robi się dziura!

A może masz tak, że starasz się wszystkim dogodzić… bo tu ktoś lubi pikantną, ktoś nie tknie oliwek, są tacy, co uwielbiają przypieczone brzegi i tacy, co (mimo Twoich starań) i tak wydłubią coś, czego akurat dziś już nie lubią! 

Ja robię wielką, prostokątną pizzę, bo dość szybko okazało się, że proporcje, których używałam jeszcze jakiś czas temu, już są za małe. Mimo zmieniających się gustów i smaków, mamy swoje ulubione składniki, przyprawy i dodatki. A czasem, gdy brakuje czasu, chęci, weny kulinarnej, jest pizza mrożona! 

I to też jest ok! Najważniejsze, że siadamy razem do stołu, jest gwarno i wesoło, jak we włoskiej pizzerii, ser się ciągnie, rozmowa się klei, a serce raduje! 

Allora!

I życzę Tobie właśnie, byś tak kreowała swoje macierzyństwo- ze smakiem, miłością, radością. By miało ono składniki, które są dla Ciebie ważne, dodatki, na które się czeka z apetytem, przyprawy, które sprawią, że czujecie taką szczerą , autentyczną radość z bycia razem i wdzięczność, na co dzień, na okrągło, niech się ciągnie jak mozzarella!

Buon appetito!* 

*Allora- więc; 

*Buon appetito- smacznego;

*Międzynarodowy Dzień Pizzy- 09.02.

Kontakt z Odlotową mamą

Karolina Choszcz

604 414 216

    newsletter

    Chcesz być na bieżąco?

    Copyrights 2021 odlotowa-mama.pl
    Realizacja strony internetowej: StudioGO.pl